Udržateľnosť

Náš slogan znie "Kabelky sú naša vášeň." Naše výrobky nie sú iba doplnkom na jednu sezónu. Naším cieľom je vyrábať udržateľné kabelky, ktoré vydržia mnoho rokov a bude možné ich odovzdávať ďalším generáciám. Nadchli sme sa témou Slow fashion, pretože bez toho, aby sme to plánovali, naše výrobky podliehajú požiadavkám udržateľnej módy. Čo je Slow fashion? Slow fashion predstavuje ekologický, udržateľný a etický prístup v módnom priemysle. Stojí na uvedomelom a šetrnom postoji pri výrobe módneho tovaru a jeho spotrebe. Vyhýba sa masovému vyrábaniu a preferuje zhotovovanie odevov a doplnkov v dielňach lokálnych návrhárov, ktorí kladú dôraz na kvalitu a dostupnosť informácií o výrobe tovaru. Takáto výroba vedie k transparentnejšiemu módnemu priemyslu. Slow fashion podnecuje ľudí, aby nakupovali radšej kvalitný (a zákonite drahší) tovar, ktorý však tiež dlhšie vydrží. V čom tkvie naše tajomstvo? Neustále sa zdokonaľujeme a hľadáme nové technológie aj materiály. Stále však zostávame verní kvalitnému remeselnému spracovaniu.

Ručná výroba s poctivosťou

Dôverujeme našim odborníkom, v ich skvelej ručnej práci. Naše kabelky sú malé umelecké diela. Využívame maximum ručnej práce a vďaka tomu je každá kabelka unikátna a jedinečná. Na šitie však využívame kvalitné šijacie stroje, aby bol každý steh dokonalý, čo pri ručnom šití bohužiaľ nie je možné. Výroba kabelky však nie je len o šití, príprava jednotlivých dielcov zaberie oveľa viac času. Láska k remeslu a požiadavka na prémiovú kvalitu sú nevyhnutnou súčasťou pri vyhľadávaní našich dodávateľov.

Prémiová talianska koža

Sme presvedčení, že na vytvorenie kvalitných kožených kabeliek sú potrebné najlepšie materiály. Preto sa spoliehame na talianske prémiové garbiarne, spĺňajúce prísne európske normy

Koža s európskymi certifikátmi

 • Koža vyrobená v európskej únii musí spĺňať prísne európske normy nielen zaručujúce kvalitu i bezpečnosť výrobkov, ale aj dopad na životné prostredie, sociálnu zodpovednosť, minimalizovanie odpadu a plytvanie CO2.
 • Koža je iba vedľajší produkt potravinárskeho priemyslu, ktorý je prostredníctvom procesu činenia zušľachťovaný a premieňaný na kvalitný materiál. Využitie tohto materiálu umožňuje zachrániť ho pred likvidáciou ako odpad. Spracovanie koží je vlastne súčasťou procesu obehového hospodárstva, ktorého cieľom je využitie a podpora jatočného odpadu, ktorý sa stáva cenným prínosom.
 • Certifikát Leather Working Group - Gold rated - Hlavným cieľom Leather Working Group je vypracovať a udržiavať protokol, ktorý hodnotí dodržiavanie ekologických predpisov a firemných postupov týkajúcich sa udržateľnosti, a to podporou zlepšovania v kožiarskom priemysle.

Kvalitné podšívky

Podšívky do našich kabeliek využívame od českých výrobcov, môžeme sa tak spoľahnúť na ich kvalitu a taktiež eliminujeme vzdialenosť medzi surovinami a našou dielňou. Vďaka tomu minimalizujeme uhlíkovú stopu zbytočnou prepravou.

Znižujeme množstvo odpadu

Využívame každý kúsok materiálu, preto v našej ponuke nájdete aj peňaženky a etujky, vďaka ktorým využívame aj posledné zbytky kože. Pokiaľ nakúpime kožu na jednu kolekciu a koža ostane, využijeme ju aj na ďalšie výrobky.

Minimalizujeme uhlíkovú stopu

Nie sme len česká značka, my kabelky v našej firme naozaj vyrábame. Nemáme externé sklady, výroba, sklad aj kancelárie máme v Třebechoviciach pod Orebom. Kabelky teda po svojej výrobe nemusia nikde cestovať, než ich odosielame k Vám.

Bez obalu

 • Kabelky Vám zasielame v textilnom vrecúšku - "dust bagu" ktoré pre Vás vyrábame. Toto vrecko si uschovajte, aby ste v ňom kabelky ukladali, keď ich práve nenosíte
 • Pri nákupe si môžete sami zvoliť, či chcete objednávku zaslať v novej, alebo v recyklovanej krabici - krabici, ktorá už bola použitá, ale je stále v poriadku a splní svoj účel bezpečnej prepravy tovaru
  nechávame aj na vás, či chcete ku kabelke darčekovú papierovú tašku. Vieme, že množstvo našich výrobkov sú darčeky, preto ponúkame možnosť túto tašku pridať

Kabelky nevyhadzujeme

 • Aby sme čelili nadprodukcii, vyrábame iba také množstvo kabeliek, ktoré vieme, že predáme, preto sa môže stať, že nám niekedy dôjdu zásoby. Nedokážeme si však predstaviť, že by sme nepredaný tovar museli likvidovať, ako to býva zvykom pri mnohých módnych značkách.
 • Predávame aj vzorky kabeliek, pri ktorých sme sa rozhodli vo výrobe nepokračovať. Tieto kabelky sú unikátne a jedinečné.
 • Ponúkame na odpredaj aj kúsky s chybou. Pokiaľ zistíme, že nejaká kabelka má vadu, veríme, že aj tak niekomu môže urobiť radosť a aj také kúsky ponúkame na odpredaj. Vždy však uvádzame, že daný kúsok je v II. akosti a popíšeme jej vadu.

Oprava kabeliek

 • Prevažnú väčšinu reklamovaného tovaru opravujeme. Iba pokiaľ zistíme, že je poškodenie neopraviteľné, tak výrobok vymeníme, ale v prevažnej väčšine prípadov je možné dať výrobok do poriadku.
 • Spoľahnúť sa na nás môžete aj v rámci pozáručného servisu, u nás starosť o Vašu kabelku nekončí po dvoch rokoch
  radi vám poradíme aj v rámci starostlivosti o kabelky, kde Vám odovzdáme naše tipy, ako zaistiť, aby Vám Vaše kabelky vydržali čo najdlhšie.

Vďaka dokonalému remeselnému spracovaniu a správnej starostlivosti vydržia kabelky celý život a stáva sa z nej udržateľná kabelka.

Veríme, že kvalitná kabelka nie je spotrebná vec.