Vegánska kolekcia

Hovädzia koža je odpadom pri spracovaní mäsa a kvalitný kožený výrobok vydrží mnoho rokov. Najmä vďaka nášmu popredajnému servisu sa na naše výrobky môžete spoľahnúť na dlhú dobu.

Chápeme však, že niektorým ľuďom môže byť hovädzia koža nepríjemná, preto sme sa rozhodli vytvoriť VEGÁNSKU KOLEKCIU, v ktorej používame prevažne ananásovú a čiastočne jablkovú kožu.

Ananásová koža Piñatex® sa vyrába z vlákien ananásových listov. Tieto listy sa považujú za odpadový produkt zo zberu ananásu.

Po zbere ananásu sa vhodné listy rastliny zbierajú do zväzkov a dlhé vlákna sa extrahujú pomocou poloautomatických strojov. Vlákna sa potom umyjú a sušia prirodzene na slnku alebo v sušiarňach počas obdobia dažďov. Suché vlákna sa čistia, aby sa odstránili všetky nečistoty, čím sa získa materiál podobný chmýří. Toto vlákno podobné chmýří z ananásových listov (PALF) sa zmieša s kyselinou polymliečnou (PLA) na báze kukurice a mechanickým procesom sa vytvorí netkaná sieťovina, ktorá tvorí základ všetkých ananásových koží. Zvitky tohto základu sa prepravujú loďou z Filipín do Španielska alebo Talianska, kde sa vykonáva špecializovaná úprava, pri ktorej sa lícna strana farbí pomocou pigmentov s certifikátom GOTS a nanáša sa vrchná vrstva živice, ktorá dodáva dodatočnú pevnosť, trvanlivosť a odolnosť voči vode. Vďaka tomu je materiál vhodný na výrobu módnych doplnkov.

Vegánska kolekcia
Nákupné možnosti
Kovanie
Zmestí sa NTB či A4
Zoznam želaní
Posledné pridané položky
V zozname želaní nemáte žiadnu položku.