České luxusné kabelky

Každá z vás ich miluje, ale máloktorá viete, aká je dlhá cesta od nápadu až k finálnej vyrobenej kabelke pripravenej na predaj. Niekedy to sú týždne, ale väčšinou mesiace. Kde berieme inšpiráciu a ako vznikajú ručne vyrábané kabelky? Poďte sa pozrieť a nasať atmosféru z našej dielne aspoň cez fotky.

Vznik každej luxusnej kabelky je pomerne zložitý proces. Všetko začína sledovaním svetových trendov, obchádzaním veľtrhov – hlavne v Taliansku. Na našich pravidelných poradách konzultujeme smery nadchádzajúcej sezóny, na kterých základe vymýšľame nové kolekcie. Do týchto kolekcií zaraďujeme luxusné kabelky rôznych typov a druhov. Všetko musí byť vyladené do najmenšieho detailu.

Pri tejto práci pomáha aj obchodné oddelenie, ktoré prezentuje požiadavky zákazníkov. Potom vyberáme vhodné kože, podšívky a kovanie.

  • Po odsúhlasení vizuálnej formy kabeliek sa začne pracovať na reálnych vzorcoch a pracovných šablonách, čo je práca pre naše tecnologičky.

  • Výsledná vzorka je prezentovaná a prejde fázou schvaľovania.

  • Ak je vzorka schválená, vyrobia sa kovové nože, ktoré urýchľujú a uľahčujú výrobu.

Ak je kabelka plánovaná do limitovanej série, vykrajuje sa celá ručne.

  • Výroba začína prípravou pomocných materiálov – vysekanie či krájanie podšívok a výstuhových materiálov.

  • Koža najskôr prejde kontrolou kvality, potom sa vysekajú či ručne vykrájajú jednotlivé dielce podľa požadovaného tvaru.

  • Dielce kože je väčšinou potrebné stenčiť (zoštipnúť) na potrebnú dilu. Po stenčení dielcov je väčšinou potřebné skosiť (ešte viac stenčiť) strany jednotlivých dielcov.

  • Všetky pripravené dielce koží aj pomocných materiálov idú na konfekčnú dielňu, kde sa kompletujú. Na kožených častiach sa zafarbujú či zakladajú hrany.

  • Všetky zlepené dielce je nutné odborne zošiť.

  • Keď je kabelka hotová, musí prejsť finálnou kontrolou, kde sa skontroluje do posledného detailu, naleští, vypchá hodvábnym papierom do požadovaného tvaru, pripne sa visačka s kódom a zabalí do debien, kde čakajú všetky výrobky na nových majiteľov.

 

Celý proces pozorne sleduje sama pani majiteľka Eva Šedinová, ktorá si osobne vyberá všetky nové materiály pre výrobu. Veď ona je tou najpovolanejšou, pretože výrobe kabeliek zasvätila celý svoj život a sama si dokáže kabelku bez problémov ušiť.
Na proces výroby dozerá výrobná riaditeľka Pavla Šedinová, ktorá vie o každej kabelke, ktorá dieľnu opustí. Áno, zhoda mien nie je náhodná. Sme rodinná firma a rodinných príslušníkov je tu viac. Ale aj keď ostatní kolegovia nie sú z našej rodiny, tak ich tak berieme a tvoríme jeden veľký tím, ktorý sa snaží plniť Vaše priania.

 

V našej firme je totiž potrebné, aby všetci spolupracovali, pretože jednotlivé časti výroby spolu súvisia a nadväzujú na seba. Naši pracovníci sú profesionáli a vďaka tomu dokážeme s prehľadom konkurovať svetovým značkám. Zamestnávame odborníkov, ktorí dávajú do každej kabelky kus seba. Veľmi si vážime, že rad zamestnancov u nás pracuje desiatky rokov, čo je dôkazom veľkej spoľahlivosti a zodpovednosti.

Ak chcete vedieť viac o našej majiteľke, Eve Šedinovej, nenechajte si ujsť článok pre časopis EKONOM, ktorý nájdete tu. Aké je to stať sa tovarníčkou zo dňa na deň?